Dysleksja

Reklama

Zajęcia grupowe

Reklama

Wczesne wspomaganie rozwoju

Reklama

Integracja sensoryczna

Reklama

Mediacje rodzinne

Reklama


Designed by:

Witamy na stronie poradni SENSO

senso

Zasady mediacji

 

Dobrowolność
– strony muszą wyrazić zgodę na udział w tej formie rozwiązania konfliktu, każdy uczestnik może zrezygnować z mediacji na dowolnym etapie. Inicjatywa mediacji może wyjść od samych stron lub specjalistów, z którymi strony są w kontakcie (np. prawnik, pedagog szkolny itp.). Mediacje takie nazwane są dobrowolnymi. Jednakże również wtedy, gdy strony są zobowiązane przez sąd do uczestniczenia w mediacji (mediacja obligatoryjna) – obowiązkowi podlega jedynie udział stron w spotkaniu konsultacyjnym – dalszy udział w mediacji oraz zawarcie porozumienia pozostaje dobrowolny.

Poufność
– mediacja gwarantuje stronom całkowitą poufność, jej przebieg i rezultaty są objęte tajemnicą, mediator nie jest powoływany na świadka w postępowaniu sądowym, poufność dotyczy również dokumentacji gromadzonej podczas posiedzeń mediacyjnych.

Traktowanie z szacunkiem
– w trakcie mediacji wszyscy uczestnicy przestrzegają zasady nie przerywania sobie nawzajem oraz unikają komunikatów, które mogłyby ranić drugą stronę.

Neutralność i bezstronność mediatora
– mediator jest osobą niezależną względem stron, nie odnosi osobistego interesu w procesie mediacji, w jednakowy sposób traktuje obie strony procesu i zapewnia stronom równy udział w procesie mediacyjnym.

 

Diagnoza i opiniowanie

Wczesne wspomaganie rozwoju

Rejestracja wizyt

         poniedziałek-piątek  

        godz. 08.00 - 18.00


       +48  502 52 46 26

    info@poradnia-senso.pl

Licznik odwiedzin

493733
DzisiajDzisiaj78
W tym tygodniuW tym tygodniu238
W tym miesiącuW tym miesiącu4040
WszystkieWszystkie493733

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości