Dysleksja

Reklama

Zajęcia grupowe

Reklama

Wczesne wspomaganie rozwoju

Reklama

Integracja sensoryczna

Reklama

Mediacje rodzinne

Reklama


Designed by:

Witamy na stronie poradni SENSO

senso

 Diagnoza


Poradnia zajmuje się kompleksową diagnozą psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną zaburzeń w rozwoju poznawczym, emocjonalnym i społecznym dzieci i młodzieży. W procesie diagnozy posługujemy się najnowszymi metodami diagnostycznymi, pozwalającymi na określenie obszarów wymagających wspomagania oraz planowanie terapii.

Posiadamy uprawnienia do diagnozy przyczyn niepowodzeń szkolnych i wydawania m. in. opinii o dostosowaniu wymagań egzaminacyjnych i wewnątrzszkolnych do specyficznych potrzeb dziecka. W przypadku specyficznych trudności w uczeniu się, a także ogólnych problemów w nauce oferujemy pomoc terapeutyczną i zajęcia wspomagające proces uczenia.

Sporządzamy diagnozę rozwoju psychoruchowego niemowląt i dzieci oraz wskazujemy obszary wymagające jego wspomagania.

Określamy poziom dojrzałości szkolnej pięcio i sześciolatków, ich gotowości do podjęcia nauki w zespole klasowym, w warunkach szkoły masowej.

W ramach diagnozy logopedycznej określamy poziom rozwoju mowy, wskazujemy przyczyny jego opóźnień oraz zaburzeń związanych z nieprawidłową artykulacją głosek, wyznaczamy program terapii logopedycznej, również w odniesieniu do dzieci niemówiących i niesłyszących.

W procesie diagnozy wskazujemy mocne strony dziecka i jego szczególne uzdolnienia, pomagamy w planowaniu dalszego kształcenia i wyborze zawodu.

Wykonujemy również diagnozę procesów integracji sensorycznej, planując jednocześnie terapię w tym zakresie.

Wydajemy opinie w sprawie:

  • Dostosowania wymagań edukacyjnych wynikających z programu nauczania do indywidualnych potrzeb ucznia, u którego stwierdzono specyficzne trudności w uczeniu się, umożliwiające sprostanie tym wymaganiom oraz dostosowania warunków przeprowadzania sprawdzianu po ukończeniu szkoły podstawowej, egzaminu gimnazjalnego oraz maturalnego do specyficznych potrzeb ucznia (zobacz więcej o dysleksji)
  • Zwolnienia ucznia z głęboką dysleksją lub wadą słuchu z nauki drugiego języka obcego
 

Diagnoza i opiniowanie

Wczesne wspomaganie rozwoju

Rejestracja wizyt

         poniedziałek-piątek  

        godz. 08.00 - 18.00


       +48  502 52 46 26

    info@poradnia-senso.pl

Licznik odwiedzin

496693
DzisiajDzisiaj103
W tym tygodniuW tym tygodniu853
W tym miesiącuW tym miesiącu2405
WszystkieWszystkie496693

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości